Siames iFokus

Siames

Etikettfotogalleri
Läst 1060 ggr
yve2
0

Hundarnas skräck!

Bild 1. Klicka för att öppna i full storlek.

Här har ni hundarnas skräck här i kvarteret!

Gud nåde om de kommer när vi är ute, då ryter hon som ett lejon och morrar -  de ska inte komma och störa.

Grannens hund vägrar gå "den vanliga rundan"om hon ser att vi är ute.

Så här ser "lille" Kitty ut när hon får syn på en hund och ett morrande kommer långt nere ifrån magen.

It's a cat's world… adjust! :)

yve2
0
Bild 1. Klicka för att öppna i full storlek.
#1

Hon tittar stint & länge efter dem om de vågar gå förbi och små morrar lite hela tiden, men hon viker inte en millimeter

It's a cat's world… adjust! :)

prodigy
0
#2

Ha ha, vi har samma "problem", men vår Trixi ger sig även på dammsugaren och andra stora, bullrande saker…Glad

Liz85
0
#3

Säker på att det inte är en blandning av Rottweiler och Norsk skogskatt (typ)? Flört

Lejdet
0
#4

# 3 oj råkade jag ta fel när jag avlade henne?Förvånad

yve2
0
#5

Skrattande Hon är inte ett dugg rädd för hundar och uppenbart så stör deras närvaro henne. En bekant var upp och  hämtade några böcker med sin Rottweiler och hunden fick inte komma innan för dörren.

Såg lite kul ut med lilla Kitty stående i hallen och spände ögonen i den jättestora hunden och morrade. Medans hunden som så gärna hade velat komma in - han älskar katter.

It's a cat's world… adjust! :)

embla2
0
#6

asg…kanske du kan ha henne som vakt kattFlört