
Fin Kanel Hane till Avel! "Fantastic Mr Fox"
Foxy (Billstes Fantastic Mr Fox) är en underbar kanel hane (OSH o). Han har blivit champion 2ggr innan flytten till Sverige från England. Han har bra ansiktsdrag, mörkgröna ögon. Det vikktigaste är ändå att han är den mest kramgoaste katten i världen! Han hanterar damerna varsamt och erfaret, han är pappa till många friska, vackra kattungar. Hans lyxiga ungkarlslya väntar på den perfekta kvinnan i hans liv.
far: UK & IGC Westgarth Sorcerers Secret, OSH d, GB/GB
mor: Merescliff Reanne, SIA o, 2006-02-04, GB/GB
Stamtavla: http://www.pawpeds.com/db/?a=p&id=808124&g=4&p=sia&o=ajgrep
Email /Telephone
0704458887 / Jaime.Jonsson@gmail.com




Bra att hans stamtavla äntligen kom med i pawpeds Jaime.
Han har sin rastgård och gillar att vara ute men när han parade Zilla mitt i vintern så var de inomhus. Jag kan ju tillägga att inga bilder gör den gossen rättvisa, det kommer de som träffar honom att märka. Han har sin alldeles speciella charm, delvis kommer den från hans vänliga själ och delvis från de yttre dragen men kameran kan inte fånga detta, jag har försökt med min fina kamera utan att lyckas.
Fin kille..
/Elisa

Vilekn stilig kille! och vilka underbara kort. Som en snöleopard:)

Maffig kille! Härligt. Väldigt fin

Jättefina bilder på en stilig katt.

Oj så vacker!

Härlig mörk kanelfärg på en stilig grabb
var bor ni någonstans?
/Toyza
Ser ut som en riktigt vass kanel panter! 

Tack så mycket för alla härliga kommentarer! Jag bor i Älvkarleby, nära Gävle. Om du är intresserad av honom som en avelhane, ring eller maila mig! Hans senaste kattungar kan ses på Zilla och Foxybarn post.
(I do hope this makes sense - I wrote it myself!)
Jaime x

*12
Jag bor i Säffle , 6 mil nedanför Karlstad.
Var hittar jag Zilla och Foxybarn post?
Ska testmate lite och så där
vet ju inte så mycket om honom ännu.
/Toyza

#13 Det är en väldigt snäll och trevlig hane. Här får du ett smakprov på en av sönerna.
Följ den här länken för att se mer: http://siames.ifokus.se/Forum/Read.aspx?ThreadId=22c0a4c1-750d-428e-bd06-d7669d7333a2&GroupType=Se.iFokus.Community.Board.ForumGroup&ThreadListPage=1