
Reser du till Finland?
Planerar ni en resa till grannlandet?
Nu kan jag erbjuda en lysande möjlighet att BO GRATIS en hel vecka mellan 27/5 och 3/6 i min lilla tvåa i Hyvinkää. Hyvinkää är en småstad på huvudstadsområdet, ca 50km från Helsingfors centrum.
Hör av dig - bostaden är gratis, det är bara två helt underbara siameser du behöver ta hand om under veckan
… ge mat, ge sällskap, och putsa sandlådan.
(Skall resa till en ö och bo i en stuga själv med hundarna, vågar helst inte ta katterna med, tänk om jag inte fick tag i dom efter veckan är slut…)

- Om du sticker kniven i den rika kronofogden Så sticker jag från Finland med den gamla Bore 2 För du har susat nog du gamla finska skog högt upp bland furorna i SaariJärvi mo
OT…bara en helt corny gammal vers som dök upp i huvudet :-)))) melodin är cool..skall nynnas på kraftig dialekt