Etikett: kattungeprat
Läst 1052 ggr

0
amma finnes västerås
Hej. Vår Dakota fick den nionde en levande kattunge. Hon och han behöver syskon. Så en amma finns i Västerås.
0
#1
Tråkigt att bara en överlevde. Tror det har någon sida på FB där de söker amma till katt. Vet tyvärr inte vad den heter.
/Elisa

0
#2
Ammajouren typ. Anmält oss där med men inget napp. Vi hoppas att mammakatt inte får mjölkstoppning och Starks storasyskon agerar leksyskon sen.
0
#3
Om du inte redan gjort det så lägg en varmvattenflaska hos bebisen så att han inte ligger ensam o kall om mamman flyttar på sig.
Jag har haft flera ensamma ungar och ingen katt har "peppar peppar" fått mjölkstockning. Men ha lite koll. 🙂
/Elisa

1
#4
Tack för tipset :)! Jag har under eftermiddagen styrt grabben till olika spenar så förhoppningsvis så håller det i sig :)