FRÄSET 5-6 januari 2013
Jag har fått min bekräftelse till FRÄSET's utställning i Uppsala 5-6 januari. Någon mer som ska dit?
Många kat IV har jag hört i alla fall :))
49 på lördagen och 43 på söndagen om jag inte minns fel.
Amanda Hurtigh
SE*Aconcagua's Orientaliskt Lång- & Korthår.
aconcaguas.se
amanda@aconcaguas.se
Domarfördelning lördag
Glenn Sjöbom:
MCO Grupp 3, SBI a, c, SIB Grupp 8, Grupp 9, TUA, BRI e, n 24, g 24, f 02 62, CRX Grupp 2, Grupp 3, Grupp 4, JBT, RUS, SIN, XSH ns / GRX
Anne Veland:
EXO, PER n, d, gs, n 22, fs 24 62, gs 24 62, d 02 62, e 01 62, NFO Grupp 1, Grupp 5, Grupp 6, RAG f 03, SBI d, f, g, a 21, d 21, SIB Grupp 4
Pia Nyman
ACL, NFO Grupp 2, Grupp 4, SBI n, BAL a 21, OSH n, c, h, b 22, f 25, n 03, n 03 25, SIA e, c 21, SYS b 03
Dorte Kaae:
MCO Grupp 4, Grupp 6, Grupp 7, Grupp 8, NEM, NFO Grupp 7, Grupp 8, RAG a, n 03, a 03, a 03 21, n 04, SIB Grupp 1, Grupp 2, Grupp 5, Grupp 6, Grupp 7, Kategori II: Klass 15a, 15b, Kategori IV: Klass 15a
Anna Wilczek:
ABY a, o, ns, BEN n 22, BRI g, ns 11, ns 22 64, CRX Grupp 8, DRX, SPH, BAL f, d 21, OLH b 22, b 24, OSH b, SIA n
Maria Rihova:
PER ds, n 24, a 01 62, d 02, g 01, n 01 21, n 02 21 62, a 21 33, MCO Grupp 5, NFO Grupp 3, SBI b, n 21, SIB Grupp 3
Karl Preiss
ABY n, BEN n 24 32, n 24 33, BML, BRI a, f, h, a 24, d 02, d 03, BUR, CHA, OCI, BAL n 21, c 21, OSH b 25, bs 24, n 01, SIA a, b, c, n 21, a 21, Kategori III: Klass 15a
Sirpa Lindelöf:
BEN n 24, n 22 33, BRI n, c 22, d 24, CRX Grupp 1, Grupp 7
Skiljedomare Lördag: Kat I Dorte Kaae, Kat II Karl Preiss, Kat III Maria Rihova, Kat IV Anne Veland
Amanda Hurtigh
SE*Aconcagua's Orientaliskt Lång- & Korthår.
aconcaguas.se
amanda@aconcaguas.se
Domarfördelning söndag
Glenn Sjöbom:
ACL, MCO Grupp 5, Grupp 8, NEM Grupp 1, NFO Grupp 2, Grupp 3, Grupp 5, RAG a 03 21, ABY a, o, BEN n 22 33, n 24 33, BRI a 24, e 24, ns 22 64, c 03, BUR a, j, CRX Grupp 1, OCI
Anne Veland
BRI h, ns 11, n 24, d 24, d 02, BUR n, CRX Grupp 3, Grupp 4, DRX, RUS, SPH Grupp 2, OSH b, h, n 03 25, SIA n, c, Kategori II: Klass 15a, 15b
Pia Nyman:
MCO Grupp 3, Grupp 4, Grupp 6, Grupp 7, NEM Grupp 2, NFO Grupp 1, Grupp 6, Grupp 8, RAG n 03, f 03, g 03, n 04, SBI c, SIB Grupp 3, Grupp 4, Grupp 5, Kategori IV: Klass 15a
Dorte Kaae
EXO e, f, n 21 33, PER n, d, n 22, f 22, gs 24 62, n 02 21 62, a 33, c 21 33, NFO Grupp 4, SBI a, b, d, g, a 21, SIB Grupp 9, TUA
Anna Wilczek:
ABY n, BEN n 24, BRI d 03, BUR f, CRX Grupp 2, SIN, OSH n, b 22, b 24, n 03, SIA b, e, a 21, c 21, SYS b 03, Kategori III: Klass 15a, 15b
Maria Rihova:
BEN n 22, n 24 32, BRI n, a, c, e, BUR c, CHA, CRX Grupp 7, JBT, SPH Grupp 3, Grupp 5, BAL f, c 21, OLH b 22, b 24, OSH c, a 24, f 25, bs 24, SIA n 21, Kategori V, Kategori I: Klass 15b
Karl Preiss:
EXO ns 11, ny 11, a 23, PER gs, a 01 62, d 02, e 01 62, g 01, n 33, b 33, NFO Grupp 7, SBI n, f, n 21, SIB Grupp 1, Grupp 2, Grupp 6, Grupp 8
Skiljedomare Söndag: Kat I Maria Rihova, Kat II Anne Veland, Kat III Karl Preiss, Kat IV Dorte Kaae.
Amanda Hurtigh
SE*Aconcagua's Orientaliskt Lång- & Korthår.
aconcaguas.se
amanda@aconcaguas.se
Jag har Anna Wilczek på lördag och Maria Rihova på söndag, har aldrig haft någon av de så det ska bli spännande!
Amanda Hurtigh
SE*Aconcagua's Orientaliskt Lång- & Korthår.
aconcaguas.se
amanda@aconcaguas.se
Nepp, hittills är bara Uppsala, Trondheim och Östersund inbokade!
Amanda Hurtigh
SE*Aconcagua's Orientaliskt Lång- & Korthår.
aconcaguas.se
amanda@aconcaguas.se
Är det alltså ingen annan här som ska dit?
Amanda Hurtigh
SE*Aconcagua's Orientaliskt Lång- & Korthår.
aconcaguas.se
amanda@aconcaguas.se
Aha okej, trevligt! Jag funderade på vem det var som hade b24:an, då vet jag det
Amanda Hurtigh
SE*Aconcagua's Orientaliskt Lång- & Korthår.
aconcaguas.se
amanda@aconcaguas.se