# Ziwi Peak
Author: Fielie

[http://foderbilen.se/ziwi-peak-cat-lamb-400g.html](http://foderbilen.se/ziwi-peak-cat-lamb-400g.html)

Detta tror jag på,försökte ringa foderbilen,men kom inte fram,så jag har meilat:)

Tänker på min allergiske Musse,men att det kan vara ett bra foder över huvud taget,vad säger ni?

## Comment 1
Author: [Borttaget]

Har gett det till mina katter som älskar det men inte enbart, blandar det med James Wellbeloved (som också är ett passande foder för allergiska katter både mag-mässigt och hudproblemsmässigt) för det är verkligen så himla dyrt också.

## Comment 2
Author: SpattFia

Jag har två fodermedelsöverkänsliga huskatter som äter det fodret, fast blötmatsvarianten på burk, samt BARF (50/50) och det fungerar jättebra. Det enda som är är att jag måste komma ihåg att ge den ena av dem (Svea) 1/2 tsk blötlagda linfrön ungefär varannan dag annars får hon trög mage.

Men min balines är en kräsen liten dam som inte vill äta våtfoder överhuvudtaget...

## Comment 3
Author: Missannas

Ett bra foder! Men tänk på att det kan bli dåligt/gammalt snabbare än andra torrfoder, första gången jag köpte det beställde jag alldeles för mycket och det möglade snabbt.

## Comment 4
Author: Fielie

#3 Då förstår jag nog varför de säljer i så små förpackningar.
