# 2,5 veckor kvar....
Author: Liljekatten

Så länge är det kvar tills Tingeling ska få sina bebisar. Hon är regält rund redan så jag kan nog glömma min önskan om fyra stycken. Hon fick ju åtta sist....

![](http://www.ifokus.se/ShowUserFile.aspx?BinaryId=b78e064f-4470-410e-84f6-e52f8e6e6576)

Här ligger hon och gosar på de varma stenarna på altanen (måste verkligen rensa bort mossan mellan stenarna....fult!)

![](http://www.ifokus.se/ShowUserFile.aspx?BinaryId=4313e6d5-f756-4400-b926-297b955b0169)

## Comment 1
Author: Siameshona

Puss på tjocka magen![Kyss](http://siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-kiss.gif "Kyss")

Men kan inte Tingeling rensa mossa istället för att ligga & lata sig:)

## Comment 2
Author: kalindas

Bamsemage! ![Kyss](http://siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-kiss.gif "Kyss")

## Comment 3
Author: Bokskogens

Tjocka goa magen!  
Inte orkar man väl rensa mossa när man e så gravid? \*ler\*

## Comment 4
Author: Zandrinos

Om där finns endast fyra, så är det hundvalpar i så fall![Skrattande](http://www.siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

Det blir säkert nya åttlingar![Glad](http://www.siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")

## Comment 5
Author: tuska

Med den magen får Tingeling 6-8 bebisar gissar jag.

## Comment 6
Author: Nilla

Vilken fin mage. Hon är jättefin! ![Kyss](http://www.siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-kiss.gif "Kyss")

## Comment 7
Author: Lejonhjarta

Redan så långt gången!? Herregud va tiden rusar. Gillar magbilder.![Flört](http://www.siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört") Håller tummen för 4 men d ser ut å spricka.

## Comment 8
Author: Hyacint1

Ja hon ser sprickfärdig ut tycker jag, men vad mer kan man göra med 11 trollungar i magen![Flört](http://www.siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört")

## Comment 9
Author: kalindas

Har en känsla av att det kommer bli väldigt många halvvuxna SIA/OSH bebisar till salu till FHKs höstutställning...![Flört](http://siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört")

## Comment 10
Author: alltidsiames

Eller så har hon svalt en massa luft? Feng börjar också tjocka på sig. Kanske är det något de har ätit? ![Skrattande](http://siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

## Comment 11
Author: Liljekatten

#1 Ja, det kan man tycka. Hon har ju bra redskap för det också, men det är nog som Bokskogen säger: Hon är FÖR gravid för att arbeta. ![Glad](http://siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")

#4 Hahaha, visserligen beter sig Obi som en hund ibland, men några valpar tror jag inte han kan få till.![Skrattande](http://siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

#8 Hua! Inte elva! ![Förvånad](http://siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-surprised.gif "Förvånad") Då får du ta hand om minst hälften. ![Tungan ute](http://siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-tongue-out.gif "Tungan ute")

#9 Finns en viss risk, fast dessa har ju inte hunnit bli halvvuxna tills dess.

#10 Hmmm.....kan det vara så? ![Flört](http://siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört")

## Comment 12
Author: SacredSouls

Oj..Ja Lotta jeg tror nok du kan glemme tanken og håpet om bare fire ![Skrattande](http://siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

Så superfin mage hun har.Inneholder nok et helt fotball lag + innbyttere og et par tilskuere fra tribunen ![Tungan ute](http://siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-tongue-out.gif "Tungan ute")

## Comment 13
Author: hecajon

Vilken härlig stor mage hon har, klart att hon inte orkar rensa ogräs.

Det ska bli spännande att se hur många det blir, lycka till!

## Comment 14
Author: Liljekatten

#12 Haha, jag är rädd för det. ![Skrattande](http://siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

#13 Nej, matte får nog ta tag i ogräset och mossan nån dag. Eller lura iväg husse att införskaffa en högtryckstvätt....Tack för lyckönskningen. ![Glad](http://siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")

## Comment 15
Author: Juliette-

ser ut som en stadig mage redan.. 4 blir nog bara i mattes drömmar.. Lycka till härliga med siames bebisar

## Comment 16
Author: cerwinvegas

vilken härlig mage hon har  ja jag tror på minst 8 denna gång också..

Lycka till

## Comment 17
Author: Liljekatten

#16 Suck....jag hoppas att du har fel....men annars är det ju bara att "gilla läget". Hon var ju jätteduktig med förra kullen så det går nog bra.

## Comment 18
Author: Liljekatten

Jag vägde Tingeling idag och hon väger 4300g och det är dag 53 idag. När hon väntade åttlingarna vägde hon 3700g på dag 55.....

Denna gång är hon i bättre kondition så det behöver inte alls betyda att det är fler. Hon blev så mager mot slutet förra gången, men det är hon inte nu tack och lov. Ja, bara att vänta och se....![Glad](http://siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")

## Comment 19
Author: Ninja

Jättespännande! Lycka till! ![Glad](http://siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad") 

Himla fin mammakatt ![Kyss](http://siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-kiss.gif "Kyss")

## Comment 20
Author: Lejonhjarta

![Skrattande](http://www.siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande") Tjockis!

## Comment 21
Author: alltidsiames

Wow! Det finns inte plats för så många på den där kullregistreringsblanketten!

## Comment 22
Author: Liljekatten

#21 Haha, nej det har du rätt i. ![Skrattande](http://siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande") Det får helt enkelt inte bli fler än åtta.

Hur går det med Feng? Har hon vuxit mycket sista tiden?

## Comment 23
Author: alltidsiames

Först växte hon jättemycket, sen vet jag inte om jag blev fartblind eller om det lugnat sig? Idag tycker jag att det sprallar därinne iallafall. Lite nervöst är det allt, man känner att man tagit på sig ett väldigt stort ansvar med sin älskade lilla katt. Jag ska köpa en våg så jag får koll på henne. Hon snodde kalkonkött från min macka häromdan som en riktigt utsvulten strykarkatt.

## Comment 24
Author: Liljekatten

Fartblind, hahaha, du e rolig du. ![Skrattande](http://siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande") Visst är det ett stort ansvar att föda upp katter, men det klarar du galant. Gäller bara att vara uppmärksam och hålla koll så att Feng mår bra. Så ordnar det sig nog med resten.![Glad](http://siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad") Ring om du undrar nåt så ska jag försöka hjälpa dej.

## Comment 25
Author: Attacks

Når er ca termin dato på denne bolla?![Skrattande](http://siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

## Comment 26
Author: Liljekatten

Ting fick på 64 dygnet förra gången och blir det likadant nu så ska de komma den 20 juli. ![Glad](http://siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")

Feng har ca två veckor kvar.

## Comment 27
Author: Lejonhjarta

Blåsan vägde 4.600 en vecka innan hon fick.

## Comment 28
Author: Liljekatten

#27 Hur mycket väger Blåsan annars? Ting är ju en ganska liten hona och väger ca 3100g i odräktigt tillstånd.

## Comment 29
Author: alltidsiames

Har inte Feng tre veckor kvar?

## Comment 30
Author: Liljekatten

#29 Jo, visst är det så. Jag räknade fel. Sorry...![Skäms](http://siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-embarassed.gif "Skäms")

## Comment 31
Author: alltidsiames

Puh, började bli lite stressad där ![Förvånad](http://siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-surprised.gif "Förvånad")![Skrattande](http://siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")![Skrattande](http://siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")![Skrattande](http://siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

## Comment 32
Author: SacredSouls

#31 ![Skrattande](http://siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande") Lykke til begge to. Blir spennende dette her.

## Comment 33
Author: alltidsiames

Tack Line, tror du jag kan sälja på liljekattens en kattunge? ![Foten i munnen](http://siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-foot-in-mouth.gif "Foten i munnen")

## Comment 34
Author: SacredSouls

#33 Haha! jeg tipper hun får fullt opp med sitt eget fotball lag ![Tungan ute](http://siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-tongue-out.gif "Tungan ute")

11 spillere og alle blir gutter ![Skrattande](http://siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

## Comment 35
Author: farahdiba

Blir ett helt gäng tror jag!

## Comment 36
Author: Liljekatten

#33 Hahaha, lycka till! ![Skrattande](http://siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande") Då får du se till så Feng klämmer fram en snygg hane som har pappa Obis temprament. Då faller jag nog....

## Comment 37
Author: Lejonhjarta

#28 Svårt å säga va hon väger för hon e ju inte fit for fight än. Missa¨å väga innan. Blåsan e kanske större? Har ju inte så mkt att jämföra me.

## Comment 38
Author: alltidsiames

![Skrattande](http://siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")Det är svårt att fota bebismagen så att det syns nåt, ska be Carolina om hjälp när hon kommer hem i övermorgon. Ni som har varit inne på min hemsida;

\-Jag har andra sängkläder, men dessa är mina favoriter!![Skäms](http://siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-embarassed.gif "Skäms")

## Comment 39
Author: alltidsiames

#32 Jag fick en idé till Lijekattens fotbollslag, hon kan ju köpa en domare (svart-vit) av Kalindas!

## Comment 40
Author: kalindas

#39  
Bästa idén på länge! ![Flört](http://siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört")

## Comment 41
Author: Liljekatten

#37 Jag skulle nog gissa på att Blåsan väger minst ett halvkilo mer än Ting. Hon är högre och lite robustare än Ting tycker jag. En stor och fin hona.

#39 & #40 Hmmm....grufff.....morrr.....JAG SKA INTE HA NÅT FOTBOLLSLAG!!! ![Skrikandes](http://siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-yell.gif "Skrikandes")

## Comment 42
Author: kalindas

#41  
Men en liten söt svartvit pojke kan du ju inte säga nej till...![Flört](http://siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört")

![](http://www.ifokus.se/ShowUserFile.aspx?BinaryId=f5cfc307-64a7-473f-ac8a-f008146e48c4)

## Comment 43
Author: Liljekatten

#42 Skulle jag mot förmodan få ett fotbollslag så har jag redan en svartvit domare här hemma. ![Glad](http://siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")

 ![](http://www.ifokus.se/ShowUserFile.aspx?BinaryId=c0eea4dd-3fab-4c27-ab72-aade1b42ba83)

Men tack ändå. Han är ju underbart söt!

## Comment 44
Author: Lejonhjarta

#43 Tyckte inte han var speciellt siameslik dock. Kanske blir utjagad från plan.

Fick Blåsan 7,5 ungar på sin vikt......Fotbollslag!![Flört](http://www.siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört") Kanske tom ingår en dommare i gänget!?

## Comment 45
Author: alltidsiames

#43 Haha, hon försökte göra fotografiet långsmalt så att det skulle se ut som en oriental...Tror hon blir diskvalificerad direkt.

#41 Åh, sötpyttegull...

## Comment 46
Author: Liljekatten

#45 Attans, jag som trodde jag lyckats lura er. ![Skrattande](http://siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

Nytt försök.....![Cool](http://siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-cool.gif "Cool")

![](http://www.ifokus.se/ShowUserFile.aspx?BinaryId=ab331e30-5e85-4cec-9c32-59e52ff10f52)

## Comment 47
Author: Lejonhjarta

Nu börjar d likna nått.![Glad](http://www.siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad") Behöver bara längre nos å större öron men d går ju å köpa på tex Buttrix el annan skämtbutik.

## Comment 48
Author: kalindas

#46  
Det där fungerar inte...![Flört](http://siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört")

## Comment 49
Author: alltidsiames

Hahahahahaha, det var det roligaste jag sett. Kan inte sluta skratta.

## Comment 50
Author: kalindas

Denne kille blir en bra domare. Han skriker redan nu om det inte går rätt till! ![Flört](http://siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört")

![](http://www.ifokus.se/ShowUserFile.aspx?BinaryId=ed7d7866-257d-4179-b1f5-ae7b0628da5e)

## Comment 51
Author: Lejonhjarta

Tror dig inte Kalindas! Han ser ut å gapflabba!! Blir ingen bra dommare, men en jädra söt liten rackare är han!![Glad](http://www.siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")

## Comment 52
Author: alltidsiames

Han har rätt inställning för att bli domare i Vassmolösa FF. Deras slogan är;

Aldrig mållösa Vassmolösa!

## Comment 53
Author: Liljekatten

Hahaha, ni är för roliga ni. ![Skrattande](http://siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

## Comment 54
Author: alltidsiames

Jag tror bara jag får honor för här finns inget testosteron i min familj. Bara morfar som hälsar på ibland. Så jag fixar damlaget!

## Comment 55
Author: Liljekatten

#54 Ja, gör du det! ![Skrattande](http://siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

Denna bild tog jag på Ting igår (dag 59) och passade på att väga henne samtidigt. Nu väger hon 4700g! ![Förvånad](http://siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-surprised.gif "Förvånad")

![](http://www.ifokus.se/ShowUserFile.aspx?BinaryId=f1503354-f1ea-4599-b68f-a48a85707263)

## Comment 56
Author: SacredSouls

#55 Oj!! Ja jeg tror jammen jeg får rett når jeg sier et helt fotball lag ![Förvånad](http://siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-surprised.gif "Förvånad")![Skrattande](http://siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

## Comment 57
Author: Juliette-

Vilken tjockis.. min tjej som har 10dagar kvar är tack och lov inte så stor för sist gick hon upp 800g och fick 6st och hon är nog med 6-7 nu med.. skulle hon se ut sådär skulle hon få 17 hahaha.. Hoppas det inte är för många

## Comment 58
Author: Liljekatten

#56 Jag är rädd för att du har rätt och jag tror att det snarare blir 14 i stället för 4 som jag beställde....![Skrattande](http://siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

#57 Nej, jag hoppas också på att det inte blir fler än sist. Åtta var verkligen fullt tillräckligt. Lycka till med din hona.

## Comment 59
Author: alltidsiames

Kan det vara en geting?

## Comment 60
Author: SacredSouls

#59 HAHA! herreguud jeg dør av latter. Du er morsom du ![Skrattande](http://siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

## Comment 61
Author: alltidsiames

Men det ser svullet ut?![Flört](http://siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört")

## Comment 62
Author: SacredSouls

#61 Jo en ørliten tanke svullet ![Tungan ute](http://siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-tongue-out.gif "Tungan ute")

## Comment 63
Author: Helenaf76

Måste vara riktigt giftiga getingar ni har därnere ![Flört](http://siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört")

Åh herregud vilken mage hon har Lotta!! Flower framstår som smal ![Skrattande](http://siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande") mot Ting.  Det här blir riktigt spännande!

## Comment 64
Author: Liljekatten

#57 Du är inte redig du! ![Skrattande](http://siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande") Den enda som varit framme och "stuckit" henne är Obi. Fast han är kanske lite BI-sexuell....![Tungan ute](http://siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-tongue-out.gif "Tungan ute")

## Comment 65
Author: Ninja

Snacka om spärrballong..! hon får föda snart, man blir ju fruktansvärt nyfiken. ![Tungan ute](http://siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-tongue-out.gif "Tungan ute")

## Comment 66
Author: SacredSouls

#64 Det tok laaang tid før jeg tok den ![Skrattande](http://siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")![Tungan ute](http://siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-tongue-out.gif "Tungan ute")  Haha.

## Comment 67
Author: Lejonhjarta

Obi hade ju blivit bistucken förra året. Smittsam överförbart sådan? Hon e big!!!!

Du hade väl beställt 4, eller hur?? Problemet var väl kanske att du inte sa TOTALT 4! Ting å Obi trodde väl att d var 4 av varje. Å som snälla kissemånsar så gjorde dom som matte sa... Ledsen Lotta, du måste faktiskt vara LITE mer precis. Hur ska dom stackars katterna veta!![Flört](http://www.siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört")

## Comment 68
Author: alltidsiames

Hahahaha... den här sajten är beroendeframkallande... man vill inte missa nånting...

## Comment 69
Author: Liljekatten

#66 He he....det var lite långsökt va. ![Skrattande](http://siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

#67 Åh nej, vilket misstag!!!  Ting kommer alltså få 4 bruna, 4 blå, 4 choklad, 4 lila.......shit!![Förvånad](http://siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-surprised.gif "Förvånad")

## Comment 70
Author: Lejonhjarta

A a, så kan d gå när man inte preciserar sig. Så som hon ser ut så blir d nog nått åt det hållet.![Skrattande](http://www.siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

## Comment 71
Author: Juliette-

#69 \*asg\* undra om du kan sova dom kommande nätterna nu

## Comment 72
Author: alltidsiames

När Feng har sprungit och jagat huskatten under kvälls-sprinter-rycket så sätter hon sig ner och vilar. Då sparkar bebisar i alla väderstreck och det tar lång tid innan de lugnar sig.

## Comment 73
Author: Starfall

Oj hjälp vilken mage! ![Förvånad](http://siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-surprised.gif "Förvånad") 

Ja 4 det kan du nog drömma om, om det inte var elefanter du beställde ![Flört](http://siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört") hihi... Jag skulle gissa på att hon får 9 kattungar :P

## Comment 74
Author: Lejonhjarta

Ting ska ha mån-tis va?! När e d dax för Feng?

## Comment 75
Author: hecajon

Ni är ju för roliga, tack för skrattstunden och magknipet![Skrattande](http://siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")![Skrattande](http://siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")![Skrattande](http://siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

## Comment 76
Author: Liljekatten

#70 Hmmm....![Tungan ute](http://siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-tongue-out.gif "Tungan ute")

#71 Svaret är nej! ![Skrattande](http://siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

#72  Hahaha, de har väl kommit i oreda när mama skumpat omkring med dem. ![Skrattande](http://siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

#73 Jag har för mej att jag nämde att det skulle vara kattungar, men säker är jag inte. ![Flört](http://siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört")

#74 Hon har två veckor kvar.

#75 Hihi....![Skrattande](http://siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")

## Comment 77
Author: Juliette-

Va har hon 2v kvar min räkning på fingrarna sa också att hon skulle ha nu tis-ons haha.. oj då har du ju lång väntan kvar jag som klagar på en vecka haha

## Comment 78
Author: Lejonhjarta

Va!? E d verkligen så långt kvar? Trodde dom skulle kommit t vi kommer ner.![Rynkar på näsan](http://www.siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-frown.gif "Rynkar på näsan")

## Comment 79
Author: kalindas

Gissar att det är Feng som har två veckor kvar

## Comment 80
Author: alltidsiames

Helt rätt! Feng började smålöpa en torsdag och var med Obi lördag till onsdag. Om vi gissar att hon blev "getingstucken" måndagen den 1/6 (bara för att det är i mitten hennes vistelse där) och går 64 dagar så skulle det bli måndagen den 3 augusti. Plus minus en dag kanske?

## Comment 81
Author: Lejonhjarta

Hoppas ni har rätt. Vill pussa bebisar när vi kommer ner trol. 29/7. Annars får vi pussa mage!! Inget "bi-år" i år ända e många "stuckna".![Flört](http://www.siames.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört") Spännande m alla bebisar. Sett många ja vill ha!!
